TSC Select Tryout Times - June 8-11, 2021 - 2021-22 Year

TEAMS MAY BE FORMED THAT ARE NOT LISTED BELOW BASED ON THE ATTENDANCE AT TRYOUTS. PLEASE REGISTER AND ATTEND TRYOUTS SO WE CAN GET A GOOD IDEA OF INTEREST AT EACH AGE GROUP AND FORM TEAMS ACCORDINGLY.

Age 2021-22 Gender Date & Time Location Time/Days Team(s) Coach/Contact
U8 (2014) Boys SSA 6S  6:00 Tues/Wed TBA Noah Slay
U9 (2013) Boys SSA 6S  6:00 Tues/Wed Pulse Jarrod Haas
U10 (2012) Boys SSA 6S  6:00 Tues/Wed TBA TBA
U11 (2011) Boys SSA N Turf 5:00 Wed/Thur Liverpool Pavin Cole
U11 (2011) Boys SSA N Turf 6:30 Tues/Wed Lions Justin Cline
U11 (2011) Boys SSA N Turf 6:30 Tues/Wed Chelsea Noah Copeland
U12 (2010) Boys SSA S Turf 6:30 Tues/Wed Vendetta Chris Bish
U13 (2009) Boys SSA 4S 6:30 Tues/Wed Barca Nic Simons
U13 (2009) Boys SSA 4S 6:30 Tues/Wed Ambush Rodgers/Farrar
U14 (2008) Boys SSA 4N 6:30 Tues/Wed Wizards Kyle Cochran
U15 (2007) Boys SSA 2

5:00

Tues/Wed

Chaos Clayton Tyner
U15 (2007) Boys SSA 2 5:00 Tues/Wed Vipers Mitch Swenson
U16 (2006) Boys SSA 2 5:00 Tues/Wed Havoc Lance Wilson
U16 (2006) Boys SSA 2 5:00 Tues/Wed Attack Kyle Cochran
U17 (2005) Boys SSA 2N 6:30 Tues/Wed Majestic Kyle Lear
U17 (2005) Boys SSA 2N 6:30 Tues/Wed Bullets Mike Murray
U18 (2004) Boys SSA 1N 5:00 Tues/Wed United Alan Burke
U18 (2004) Boys SSA 1N 5:00 Tues/Wed Strikers Alan Burke
           
           
           
U9 (2013) Girls SSA 5S 6:00 Tues/Wed TBA DiLeonardo
U9 (2013) Girls SSA S Turf 6:00 Thurs/Fri TBA Maxwell/Gale
U10 (2012) Girls SSA 6N 6:00 Tues/Wed Chaos Toby Leonard
U11 (2011) Girls SSA 9N 6:30 Tues/Wed Chris Schulz
U11 (2011) Girls SSA 9S 6:30 Tues/Wed United Corey Richmeier
U11 (2011) Girls SSA 9S 6:30 Tues/Wed Strikers Jeff Molleker
U11 (2011) Girls SSA 9N 6:30 Tues/Wed Pumas Melissa Ranson
U11 (2011) Girls SSA 9N 6:30 Tues/Wed Elite Kevin Maxwell
U12 (2010) Girls SSA S Turf 5:00 Tues/Wed TBA TBA
U12 (2010) Girls SSA S Turf 5:00 Tues/Wed Brave Gaggero/Burton
U13 (2009) Girls SSA 4N 5:00 Tues/Wed Mambas Michael Figueroa
U13 (2009) Girls SSA 4N 5:00 Tues/Wed Gunners Ben Sullivan
U13 (2009) Girls SSA 4S 5:00 Tues/Wed TBA Maxwell/Ranson
U14 (2008) Girls SSA 2S 6:30 Tues/Wed Lawrence Brian Sloop
U14 (2008) Girls SSA 2S 6:30 Wed/Thur Attack Pavin Cole
U15 (2007) Girls SSA 1S 5:00 Tues/Wed Galaxy Brian Cole
U15 (2007) Girls SSA 1S 5:00 Tues/Wed Dynamite Tom Martin
U16 (2006) Girls SSA 1S 6:30 Tues/Wed Lions Matt Barker
U17 (2005) Girls SSA 1N 6:30 Tues/Wed Academy Alan Burke
U18 (2004) Girls SSA 1N 6:30 Tues/Wed Reign Alan Burke

Older Post Newer Post